ABD’de seçmenlerin yüzde 70’inden fazlası Biden’ın başkanlık yapacak kadar sağlıklı olmadığını düşünüyor

T24 Dış Haberler

ABD’de kayıtlı seçmenlerin yüzde 70’inden fazlası, geçen haftaki canlı yayın tartışmasından sonra Başkan Joe Biden’ın Beyaz Saray’da 4 yıl daha görev yapacak zihinsel sağlığa sahip olmadığını düşündüklerini belirtti. 

Perşembe günkü tartışmadan sonra yapılan CBS/ You Gov anketine katılanların yüzde 72’si Biden’ın ikinci dönem başkanlık yapacak kadar sağlıklı olduğunu düşünmediklerini belirtti. Biden’ın kendi partisinin seçmenlerinin yarısı da Biden’ın tekrar başkan olacak durumda olmadığını söyledi. 

Ankete katılanların yüzde 49’u da eski Başkan ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın tekrar başkanlık yapacak zihinsel sağlığa sahip olmadığını düşündüklerini belirtti. 

Biden’ın geçen hafta Trump’ın karşısına çıktığı yayında sesinin kısık olması, zaman zaman kafası karışık görünmesi ve anlaşılması zor cümleler kurması Demokrat Parti’de paniğe sebep oldu. Birçok köşe yazarı ve sosyal medya kullanıcısı Biden’a yarıştan çekilme çağrısı yaptı. Demokrat Parti içinde bazı çemberlerde de bu olasılığın değerlendirildiği belirtildi. 

Biden kampı ise perşembe gününden bu yana adaylıktan çekilme gibi bir niyetleri olmadığı mesajı veriyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir